Uzyskanie decyzji i pozwolenia w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków


Uzyskanie decyzji i pozwolenia w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków oraz załatwianie formalności – o co chodzi? Czy to konieczne? Nie wiesz jak za to się zabrać? Wyjaśniamy.

Uzyskanie decyzji i pozwolenia w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków

Uzyskanie decyzji i pozwolenia w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków – o co chodzi i czy to konieczne?

Uzyskanie decyzji i pozwolenia w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków jest konieczne, jeśli działka na której prowadzisz inwestycję jest objęta strefą ochrony konserwatorskiej lub informacja o konieczności przeprowadzenia nadzoru archeologicznego lub badań archeologicznych znajduje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego/decyzji o warunkach zabudowy. Należy przed przystąpieniem do inwestycji uzyskać decyzję od Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków o zakresie prac lub pozwolenie na dane prace. Decyzja jest to dokument wydawany przez urząd określający czy na danym terenie jest konieczne przeprowadzenie nadzoru (więcej informacji o nadzorze), czy badań (więcej informacji o badaniach). Pozwolenie natomiast jest to dokument wydawany przez konserwatora pozwalający przeprowadzić badania lub nadzór. Wzory wniosków można pobrać ze strony internetowej WUOZ z danego regionu.

Jak się za to zabrać?

Ilość koniecznych załączników oraz informacji, które trzeba podać może przysporzyć bólu głowy. Numery ksiąg wieczystych, mapy w różnych skalach, punkty GPS, programy badań, oświadczenia. Nie ma się co martwić. W razie potrzeby jesteśmy w stanie pomóc z uzyskaniem decyzji i pozwoleń oraz w załatwianiu wszystkich formalności w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków. Skontaktujemy się z Twoim projektantem oraz geodetą i uzyskamy od nich potrzebne dane.

Uzyskanie pozwolenia na etapie projektowania?

Oczywiście! Jeśli chcesz przyspieszyć wszystkie formalności lub jesteś projektantem, który chce profesjonalnie obsłużyć klienta zapraszam do kontaktu. Pomagamy uzyskać pozwolenia już na etapie projektowania. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu i szybko ruszyć z budową.


Jeżeli potrzebujesz archeologa lub na przykład chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług archeologicznych:

Kontakt do archeologa

Oferta usług archeologicznych

Wycena usług archeologicznych


Obserwuj nas też na:

facebook archeolog
instagram archeolog
youtube archeolog
twitter archeolog